  • GRM033R71H102MA12J
GRM033R71H102MA12J
advertisement
Manufacturer No:
GRM033R71H102MA12J
HK JDW NO:
535-GRM033R71H102MA12J
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
GRM 1000pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 2371
Step5Bar-code shipping tag
GRM033R71H102MA12J
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    0.3mm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm