  • GRM033R71C332MA88J
GRM033R71C332MA88J
advertisement
Manufacturer No:
GRM033R71C332MA88J
HK JDW NO:
535-GRM033R71C332MA88J
Package:
0201
Datasheet:
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 6811
Step5Bar-code shipping tag
GRM033R71C332MA88J
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Height
    0.3mm