  • GRM033C81A473ME05D
GRM033C81A473ME05D
advertisement
Manufacturer No:
GRM033C81A473ME05D
HK JDW NO:
535-GRM033C81A473ME05D
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
Cap 0.047UF 10VDC Z6S 20% SMD 0201 Paper Tape
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GRM033C81A473ME05D
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm