  • GRM033C80J683ME15D
GRM033C80J683ME15D
advertisement
Manufacturer No:
GRM033C80J683ME15D
HK JDW NO:
535-GRM033C80J683ME15D
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
GRM 0.068μF Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~105°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 77263
Step5Bar-code shipping tag
GRM033C80J683ME15D
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    340.194278μg
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    300μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm