  • GRM0337U1H5R6DD01D
GRM0337U1H5R6DD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0337U1H5R6DD01D
HK JDW NO:
535-GRM0337U1H5R6DD01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
GRM 5.6pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF U2J 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 10841
Step5Bar-code shipping tag
GRM0337U1H5R6DD01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    5.6pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    0201
  • Dielectric
    U2J
  • Length
    600μm
  • Width
    304.8μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm