  • GRM0336S1E1R9CD01D
GRM0336S1E1R9CD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0336S1E1R9CD01D
HK JDW NO:
535-GRM0336S1E1R9CD01D
Description:
GRM 1.9pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF S2H 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 12335
Step5Bar-code shipping tag
GRM0336S1E1R9CD01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    S2H
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1.9pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    300μm
    0201
  • Dielectric
    S2H
  • Height
    300μm
  • Length
    600μm
  • Width
    304.8μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm