  • GRM0335C2A9R5WA01J
GRM0335C2A9R5WA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C2A9R5WA01J
HK JDW NO:
535-GRM0335C2A9R5WA01J
Package:
Description:
9.5pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 5220
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C2A9R5WA01J
    Select All
  • Weight
    340.194278μg
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    9.5pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Positive Tolerance
    0.53%
  • Negative Tolerance
    0.53%