  • GRM0335C2A100JA01D
GRM0335C2A100JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C2A100JA01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C2A100JA01D
Description:
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0201
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C2A100JA01D
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Weight
    340.194278μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
    0201
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    330μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm