  • GRM0335C1H2R6WA01J
GRM0335C1H2R6WA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1H2R6WA01J
HK JDW NO:
535-GRM0335C1H2R6WA01J
Description:
2.6pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 9201
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1H2R6WA01J
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    2.6pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    1.92%
  • Negative Tolerance
    1.92%
  • Height
    0.3mm