  • GRM0335C1H1R4WA01D
GRM0335C1H1R4WA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1H1R4WA01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1H1R4WA01D
Package:
Description:
1.4pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 4443
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1H1R4WA01D
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    340.194278μg
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    1.4pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    3.57%
  • Negative Tolerance
    3.57%