  • GRM0335C1E7R9DD01D
GRM0335C1E7R9DD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E7R9DD01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E7R9DD01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
GRM 7.9pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 10258
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E7R9DD01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Part Status
    Obsolete
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    7.9pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    300μm
    Yes
  • Height
    300μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm