  • GRM0335C1E4R3CA01D
GRM0335C1E4R3CA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E4R3CA01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E4R3CA01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Purchasing and Inquiry
GRM0335C1E4R3CA01D Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as?the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.The unit can operate at 25V Volts DC - Rated DC.
GRM0335C1E4R3CA01D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
GRM0335C1E4R3CA01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GRM0335C1E4R3CA01D applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E4R3CA01D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.3pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Height
    300μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm