  • GRM0335C1E471GA01J
GRM0335C1E471GA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E471GA01J
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E471GA01J
Package:
0201
Description:
470pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 18088
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E471GA01J
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0201
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C