  • GRM0335C1E300GA01D
GRM0335C1E300GA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E300GA01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E300GA01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
GRM 30pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 83734
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E300GA01D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Capacitance
    30pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm