  • GRM022R71A681MA12L
GRM022R71A681MA12L
advertisement
Manufacturer No:
GRM022R71A681MA12L
HK JDW NO:
535-GRM022R71A681MA12L
Description:
GRM 680pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 2638
Step5Bar-code shipping tag
GRM022R71A681MA12L
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Length
    0.4mm
  • Width
    0.2mm
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm
  • Thickness
    228.6μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Weight
    6.010099mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±20%