  • GRM022R61A181KA01L
GRM022R61A181KA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM022R61A181KA01L
HK JDW NO:
535-GRM022R61A181KA01L
Description:
GRM 180pF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 1932
Step5Bar-code shipping tag
GRM022R61A181KA01L
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    180pF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    200μm
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Case Code (Imperial)
    1005
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Length
    0.4mm
  • Width
    0.2mm
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm