  • GRM0225C1E9R9BA03L
GRM0225C1E9R9BA03L
advertisement
Manufacturer No:
GRM0225C1E9R9BA03L
HK JDW NO:
535-GRM0225C1E9R9BA03L
Package:
01005 (0402 Metric)
Purchasing and Inquiry
GRM0225C1E9R9BA03L Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 25V can be used for operation.
GRM0225C1E9R9BA03L Features
a size/dimension of 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
GRM0225C1E9R9BA03L Applications
There are a lot of Murata Electronics GRM0225C1E9R9BA03L applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
GRM0225C1E9R9BA03L
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    9.9pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Case Code (Imperial)
    1005
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm