  • GRM0225C1E9R5WDAEL
GRM0225C1E9R5WDAEL
advertisement
Manufacturer No:
GRM0225C1E9R5WDAEL
HK JDW NO:
535-GRM0225C1E9R5WDAEL
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
Description:
GRM 9.5pF 25V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 15261
Step5Bar-code shipping tag
GRM0225C1E9R5WDAEL
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • ECCN Code
    EAR99
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    9.5pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm