  • GRM0225C1E3R7CDAEL
GRM0225C1E3R7CDAEL
advertisement
Manufacturer No:
GRM0225C1E3R7CDAEL
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM0225C1E3R7CDAEL
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
Description:
GRM 3.7pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 16650
Step5Bar-code shipping tag
GRM0225C1E3R7CDAEL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    3.7pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Case Code (Imperial)
    1005
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    406.4μm
  • Width
    203.2μm
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm
  • Thickness
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C