  • GRM0225C1E221GA02L
GRM0225C1E221GA02L
advertisement
Manufacturer No:
GRM0225C1E221GA02L
HK JDW NO:
535-GRM0225C1E221GA02L
Package:
01005 (0402 Metric)
Description:
GRM 220pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 162474
Step5Bar-code shipping tag
GRM0225C1E221GA02L
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm