  • GRM0225C1C7R2WD05L
GRM0225C1C7R2WD05L
advertisement
Manufacturer No:
GRM0225C1C7R2WD05L
HK JDW NO:
535-GRM0225C1C7R2WD05L
Description:
7.2pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 6705
Step5Bar-code shipping tag
GRM0225C1C7R2WD05L
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    7.2pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Positive Tolerance
    0.6944%
  • Negative Tolerance
    0.6944%