  • GRM0225C1C2R7CD05L
GRM0225C1C2R7CD05L
advertisement
Manufacturer No:
GRM0225C1C2R7CD05L
HK JDW NO:
535-GRM0225C1C2R7CD05L
Package:
Description:
2.7pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 8264
Step5Bar-code shipping tag
GRM0225C1C2R7CD05L
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.7pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    200μm
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Positive Tolerance
    9.2593%
  • Negative Tolerance
    9.2593%
  • Height
    200μm
  • Length
    400μm
  • Width
  • Thickness
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C