  • GRJ32QR73A103KWJ1L
GRJ32QR73A103KWJ1L
advertisement
Manufacturer No:
GRJ32QR73A103KWJ1L
HK JDW NO:
535-GRJ32QR73A103KWJ1L
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
MURATA GRJ32QR73A103KWJ1L SMD Multilayer Ceramic Capacitor, GRJ Series, 10000 pF,10%, X7R, 1 kV, 1210 [3225 Metric]
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GRJ32QR73A103KWJ1L
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRJ
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.5mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm
  • Thickness
    1.4986mm