  • GRJ32DC72A475KE11K
GRJ32DC72A475KE11K
advertisement
Manufacturer No:
GRJ32DC72A475KE11K
HK JDW NO:
535-GRJ32DC72A475KE11K
Package:
1210
Datasheet:
Description:
4.7μF Ceramic Capacitor 1210
Quantity:
In Stock : 2309
Step5Bar-code shipping tag
GRJ32DC72A475KE11K
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    1210
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Dielectric
    X7S
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    2mm