  • GRJ31CR71C475KE11K
GRJ31CR71C475KE11K
advertisement
Manufacturer No:
GRJ31CR71C475KE11K
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRJ31CR71C475KE11K
Package:
1206
Datasheet:
Description:
4.7μF Ceramic Capacitor 1206
Quantity:
In Stock : 11949
Step5Bar-code shipping tag
GRJ31CR71C475KE11K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    1206
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.6mm