  • GRJ216R71H102ME01D
GRJ216R71H102ME01D
advertisement
Manufacturer No:
GRJ216R71H102ME01D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRJ216R71H102ME01D
Package:
0805
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 0805
Quantity:
In Stock : 4782
Step5Bar-code shipping tag
GRJ216R71H102ME01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0805
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm