  • GR443QR7LB332KW01L
GR443QR7LB332KW01L
advertisement
Manufacturer No:
GR443QR7LB332KW01L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GR443QR7LB332KW01L
Package:
Datasheet:
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 10%
Quantity:
In Stock : 1998
Step5Bar-code shipping tag
GR443QR7LB332KW01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.5mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness
    1.4986mm