  • GQM22M5C2H250JB01L
GQM22M5C2H250JB01L
advertisement
Manufacturer No:
GQM22M5C2H250JB01L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GQM22M5C2H250JB01L
Package:
1111
Description:
25pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1111
Quantity:
In Stock : 5057
Step5Bar-code shipping tag
GQM22M5C2H250JB01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Width
    2.8mm
  • Thickness
    1.15mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    1111
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    25pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Length
    2.8mm