  • GQM2195C2A6R1DB01D
GQM2195C2A6R1DB01D
advertisement
Manufacturer No:
GQM2195C2A6R1DB01D
HK JDW NO:
535-GQM2195C2A6R1DB01D
Description:
6.1pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 17497
Step5Bar-code shipping tag
GQM2195C2A6R1DB01D
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    6.1pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    Yes
  • Positive Tolerance
    8.2%
  • Negative Tolerance
    8.2%
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm