  • GQM1885C1H300GB01D
GQM1885C1H300GB01D
advertisement
Manufacturer No:
GQM1885C1H300GB01D
HK JDW NO:
535-GQM1885C1H300GB01D
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
GQM 30pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 12494
Step5Bar-code shipping tag
GQM1885C1H300GB01D
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Obsolete
  • Capacitance
    30pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm