  • GP50A14E-R1B
GP50A14E-R1B
advertisement
Manufacturer No:
GP50A14E-R1B
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GP50A14E-R1B
Package:
Datasheet:
GP50A14E-R1B
Description:
AC/DC DESKTOP ADPT 5V +/-15V 50W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GP50A14E-R1B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    GP50A (50W)
  • Size / Dimension
    5.75Lx2.97W x 1.69 H 146.0mmx75.5mmx43.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    50W
  • Approval Agency
    CBE, CE, cULus, GS
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    4A 1.5A 500mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    5V 15V -15V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    39.4 1.00m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    DIN, 5 Pin
  • No Load Power Consumption
    300mW Max