  • GP50-2212-FTW
GP50-2212-FTW
advertisement
Manufacturer No:
GP50-2212-FTW
HK JDW NO:
4394-GP50-2212-FTW
Package:
Axial
Datasheet:
GP50-2212-FTW
Description:
FIXED RESISTOR, 22.1kOhm,
Step5Bar-code shipping tag
GP50-2212-FTW
  • Package / Case
    Axial
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    22.1kOhm
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Operating Temperature (Max)
    160°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Lead Diameter
    0.45 mm
  • Rated Temperature
    70°C