  • GNM314R71C473MA01D
GNM314R71C473MA01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM314R71C473MA01D
HK JDW NO:
535-GNM314R71C473MA01D
Purchasing and Inquiry
GNM314R71C473MA01D Overview
The maximal height seated reaches 787.4μm.Temperature coefficient is 15% ppm/°C.1206 cases contain the product.Parts such as this have a 0.8mm terminal pitch.A voltage of 16V is required for the operation of this electrical part.
GNM314R71C473MA01D Features
the maximal height is 787.4μm
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
a 0.8mm terminal pitch
GNM314R71C473MA01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM314R71C473MA01D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM314R71C473MA01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Dissipation Factor
    0.035 %
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    787.4μm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    0.8mm