  • GN0021R000BE70
GN0021R000BE70
advertisement
Manufacturer No:
GN0021R000BE70
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-GN0021R000BE70
Package:
Ceramic
Datasheet:
GN0021R000BE70
Description:
Through Hole 1Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GN0021R000BE70
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    1.5W
  • Diameter
    1.98mm
  • Length
    8.33mm