  • GMR50HJBFKR027
GMR50HJBFKR027
advertisement
Manufacturer No:
GMR50HJBFKR027
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-GMR50HJBFKR027
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
GMR50HJBFKR027
Description:
GMR Series, Metal Element, 27mOhm, 4W, ±1%, -65°C~170°C
Quantity:
In Stock : 9555
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GMR50HJBFKR027
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Series
    GMR
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    27mOhm
  • Composition
    Metal Element
  • Power (Watts)
    4W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm