  • GMC5.7223K100J31TR12
GMC5.7223K100J31TR12
advertisement
Manufacturer No:
GMC5.7223K100J31TR12
HK JDW NO:
417-GMC5.7223K100J31TR12
Description:
GMC 22nF Film Capacitor 10% SMD/SMT 100V-DC 63V-AC POLYETHYLENE NAPHTHALATE
Step5Bar-code shipping tag
GMC5.7223K100J31TR12
    POLYETHYLENE NAPHTHALATE
  • Series
    GMC
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63; STANDARD: IEC60384-23
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5.7mm
  • Size Code
    2220
  • Height
    2.5mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm