  • GMC12,7333J630B31TR24
GMC12,7333J630B31TR24
advertisement
Manufacturer No:
GMC12,7333J630B31TR24
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-GMC12,7333J630B31TR24
Package:
5045
Datasheet:
Description:
33nF Film Capacitor 5% 5045 SMD/SMT 630V-DC 300V-AC POLYETHYLENE NAPHTHALATE Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
GMC12,7333J630B31TR24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    5045
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    POLYETHYLENE NAPHTHALATE
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 300; STANDARD: IEC60384-23
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    11.5mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    12.7mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height
    6.5mm
  • Length
    12.7mm