  • GJM1555C1H7R0DB01D
GJM1555C1H7R0DB01D
advertisement
Manufacturer No:
GJM1555C1H7R0DB01D
HK JDW NO:
535-GJM1555C1H7R0DB01D
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
GJM 7pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 42475
Step5Bar-code shipping tag
GJM1555C1H7R0DB01D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Capacitance
    7pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm