  • GJM1555C1H240GB01D
GJM1555C1H240GB01D
advertisement
Manufacturer No:
GJM1555C1H240GB01D
HK JDW NO:
535-GJM1555C1H240GB01D
Description:
24pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 2533
Step5Bar-code shipping tag
GJM1555C1H240GB01D
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    2%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    24pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Height
    0.5mm
  • Length
    1mm