  • GJM1555C1H1R5DB01D
GJM1555C1H1R5DB01D
advertisement
Manufacturer No:
GJM1555C1H1R5DB01D
HK JDW NO:
535-GJM1555C1H1R5DB01D
Package:
0402
Datasheet:
Description:
1.5pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 8950
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
GJM1555C1H1R5DB01D
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    1.5pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    33.33%
  • Negative Tolerance
    33.33%
  • Length
    1mm