  • GJM0336C1E8R5CB01D
GJM0336C1E8R5CB01D
advertisement
Manufacturer No:
GJM0336C1E8R5CB01D
HK JDW NO:
535-GJM0336C1E8R5CB01D
Description:
8.5pF Ceramic Capacitor 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 15449
Step5Bar-code shipping tag
GJM0336C1E8R5CB01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Thickness
    300μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    8.5pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Positive Tolerance
    2.9412%
  • Negative Tolerance
    2.9412%
  • Height
    0.3mm