  • GJM0336C1E7R1BB01D
GJM0336C1E7R1BB01D
advertisement
Manufacturer No:
GJM0336C1E7R1BB01D
HK JDW NO:
535-GJM0336C1E7R1BB01D
Package:
0201
Datasheet:
Description:
7.1pF Ceramic Capacitor 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 5950
Step5Bar-code shipping tag
GJM0336C1E7R1BB01D
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    7.1pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    1.4085%
  • Negative Tolerance
    1.4085%
  • Height
    0.3mm