  • GJM0335C1H5R1CB01D
GJM0335C1H5R1CB01D
advertisement
Manufacturer No:
GJM0335C1H5R1CB01D
HK JDW NO:
535-GJM0335C1H5R1CB01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
CAP CER 5.1PF 50V C0G/NP0 0201
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GJM0335C1H5R1CB01D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    5.1pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm