  • GJM0335C1E9R6CB01D
GJM0335C1E9R6CB01D
advertisement
Manufacturer No:
GJM0335C1E9R6CB01D
HK JDW NO:
535-GJM0335C1E9R6CB01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
GJM 9.6pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 2719
Step5Bar-code shipping tag
GJM0335C1E9R6CB01D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    340.194278μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Capacitance
    9.6pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Height
    300μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm