  • GJM0335C1E6R6DB01D
GJM0335C1E6R6DB01D
advertisement
Manufacturer No:
GJM0335C1E6R6DB01D
HK JDW NO:
535-GJM0335C1E6R6DB01D
Description:
GJM 6.6pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 12093
Step5Bar-code shipping tag
GJM0335C1E6R6DB01D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    6.6pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    300μm
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    300μm
  • Length
    600μm
  • Width
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm