  • GJM0335C1E3R5BB01D
GJM0335C1E3R5BB01D
advertisement
Manufacturer No:
GJM0335C1E3R5BB01D
HK JDW NO:
535-GJM0335C1E3R5BB01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Purchasing and Inquiry
GJM0335C1E3R5BB01D Overview
A program's size/dimension is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm for this device.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 25V.
GJM0335C1E3R5BB01D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
GJM0335C1E3R5BB01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GJM0335C1E3R5BB01D applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
GJM0335C1E3R5BB01D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    RF, Microwave, High Frequency
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.5pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    300μm
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Height
    300μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm