  • GJM0335C1E3R0BB01J
GJM0335C1E3R0BB01J
advertisement
Manufacturer No:
GJM0335C1E3R0BB01J
HK JDW NO:
535-GJM0335C1E3R0BB01J
Description:
GJM 3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 12464
Step5Bar-code shipping tag
GJM0335C1E3R0BB01J
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
    High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    RF, Microwave, High Frequency
  • HTS Code
  • Capacitance
    3pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    300μm
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Height
    300μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm