  • GHN23033
GHN23033
advertisement
Manufacturer No:
GHN23033
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GHN23033
Package:
Datasheet:
GHN23033
Description:
CAP TRIM 0.8-23PF 750V SURF MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GHN23033
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GHN23033.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    Glass
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    PISTONCAP®
  • Size / Dimension
    0.312Dia 7.92mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    750V
  • HTS Code
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    750V
  • Q @ Freq
    700 @ 20MHz
  • Adjustment Type
    Side
  • Capacitance Range
    0.8pF~23pF
  • Adjuster Orientation
    HORIZONTAL
  • Multi-turn
    1
  • Height Seated (Max)
    1.111 28.20mm