  • GH CSSRM3.24-V5V7-1-1-700-R33
GH CSSRM3.24-V5V7-1-1-700-R33
advertisement
Manufacturer No:
GH CSSRM3.24-V5V7-1-1-700-R33
HK JDW NO:
606-GH CSSRM3.24-V5V7-1-1-700-R33
Package:
1212 (3030 Metric)
Description:
LED OSLON HYPER RED SQ SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GH CSSRM3.24-V5V7-1-1-700-R33
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2.1V
  • Viewing Angle
    120°
  • Current - Test
    700mA
  • Current - Max
    1A
  • Temperature - Test
    25°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    980mW 925mW~1035mW
  • Wavelength
    640nm Typ
  • Height Seated (Max)
    0.089 2.27mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1212 (3030 Metric)
  • Series
    OSLON® Square
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm