  • GEN-DR080-P40
GEN-DR080-P40
advertisement
Manufacturer No:
GEN-DR080-P40
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
HK JDW NO:
138-GEN-DR080-P40
Description:
GENERIC DUAL ROW 0.80MM PITCH 40
Step5Bar-code shipping tag
GEN-DR080-P40
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    FR4 Epoxy Glass
  • Package Accepted
    0.8mm Connector
  • Series
    Proto-Advantage
  • Size / Dimension
    2.000Lx1.000W 50.80mmx25.40mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    40
  • Pitch
    0.031 0.80mm